AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 47+ )
Otras preguntas
Ramesh examined the pattern in the table. Powers of 7 Value 2,401 343 49 7 1 Ramesh says that based on the pattern . Which statement explains whether Ramesh is
Could anyone answer please?
Write the formula for the ionic compound that forms between na and cl2
What happened to them?In the poem cold within
Match each number to its correct letter. 1. m = -4 and contains the point (0,2) 2. m = 0 and contains the point (0,2) 3. m = 2, b = -4 4. m = 2 and contains
The amplitude of a wave is the height of a wave as measured from the highest point on the wave________ to the lowest point on the wave ________. crest; trough t
which term describes the british troops A.aware of landscape B.fighting for a cause C.larger forces D.underfed and not paid
Why is it important to be able to solve for variables in formulas?
Lines c and d are parallel lines cut by transversal p. Which much be true by the corresponding angles theorem?
The annual tuition at a public two year college last year was $3200. for the new school year, elizabeth first year in college the tuition is expected to increas