Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
-6u-6y=66 2v+4y=-32 v=. Y=
In which of the following ways do the national media deliver news to the general public? a.Newspapers and magazines b.Television and radio programming c.Website
which force gravitational or electrical repels as well as attracts?
The kind of person you think you are best defines the term _____. a. personality
a group of four students is performing an experiment with salt. each student must add three eights teaspoon of salt to a solution. the group only has one eight
Cells are made mostly of what compound?
In Othello, when Othello demands "ocular proof," how does Iago Answer?
simplify the rational expression: 3/5n+3 + 3n/n+6
Plato A. tutored Alexander the Great B. condemned to death by poison C. thought philosopher-kings should run the government C!?
is 1/2x=21 42 i need to be sure