ilianaveras2
ilianaveras2
03-11-2017
Mathematics
contestada
Can someone please help me
Respuesta :
celestegaribay4
celestegaribay4
03-11-2017
you have to find the unit rate of the average cost per visit
so I think you have to divide 269.50 by 14 which equals 19.25 and I think that is your answer
Answer Link
jojo360
jojo360
03-11-2017
19.25 because if u add al of that u will get 19.25
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 53+ )
Otras preguntas
Find examples of personification in the excerpt below. "George, I wish you'd look at the nursery." "What's wrong with it?" "I don't know." "Well, then." "I jus
A ship is traveling in a circle around the outside rim of an island park surveying a good place to land. If it is 10 miles from a lighthouse at the center of th
Why is the format in which you save your Photoshop document so important? What are the factors that make a format better for print use versus better for web use
Why is Hà embarrassed by what she wears to school on the first day back from Christmas break?
Please help with this question and show the working.
Construct a model to show the movement of matter and energy from plants into other organisms. Show how mass and energy are conserved before and after each inter
How long will it take for 7/8 of the source to decay.
Pls help :*( will choose brainliest!
How was the roman empire similar to the spanish empire, which decayed from the 1600s to the 1800s?.
Which function is equivalent to g(x) = x^2 15x − 54?.