mahrahajjaj
mahrahajjaj
01-10-2017
Mathematics
contestada
What is the unit price for thecans
Respuesta :
Аноним
Аноним
01-10-2017
reading from the left unit prices are :-
9 / (2*24) = $0.19 , 10 / (4*12) = $0.21 and 9 / (3*12) = $0.25
The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 73+ )
Otras preguntas
could you guys not ignore me purrrty pleaseeeeeee
what is a constitution?
For featuring Lego Sets prominently in its store window, Toy Emporium, a store that carries educational toys, received a free motorized Ferris Lego Wheel kit, v
Two children are balanced on opposite sides of a seesaw. If one child leans inward toward the pivot point, her side will a. fall. b. rise. c. neither rise no
Select the graph of the solution. Click until the correct graph appears. |x| = 2
(100 points+Brainlyest If Correct) Which of these could be their own ecosystem? Please select ALL that apply. An aquarium The soil in a backyard Lake Erie A de
Which pulls harder gravitationally, the Earth on the Moon, or the Moon on the Earth? Which accelerates more? a. The Moon on the Earth; the Moon. b. The Moon o
Sadie is so fearful of being overwhelmed by anxiety that she rarely steps outside her apartment. I he thought of going shopping and getting lost in a crowd terr
Iron reacts with copper (II) sulfate to produce copper and iron (II) sulfate. If 5.6 moles of iron react, how many molecules of iron (II) sulfate will be produc
Why might some women not have signs or symptoms of breast cancer?