jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 16+ )
Otras preguntas
Adh increases the permeability of the collecting duct to water, and this means water flows?
Explain the impact on an individuals communication skills and interaction on enviroment
What are five techniques for selecting a probability sample of a population of interest? where does random selection enter into each of these five selection pro
A salesperson has 7 customers in denver and 13 customers in reno. in how many different ways could she telephone?
A study was conducted to determine whether there were significant differences between medical students admitted through special programs (such as retention ince
Financial economists prefer to use market values rather than book values when measuring debt ratios because market values are:_________
What is the principal reason that economists give for the existence of deflationary and inflationary gaps?
What term appears in total energy equation of a flowing fluid, that does no appear in the total energy equation for a non-flowing fluid?
Of digby corporation’s products, which earned the lowest net margin as a percentage of its sales?
At a price of $4. 95, a pulp fiction novel is expected to sell 9,000 copies. if the novel is offered for sale at a price of $3. 95, then the publisher can expec