Seudónimo
Seudónimo
04-04-2017
Mathematics
contestada
can anybody help me with unit rate
Respuesta :
irspow
irspow
04-04-2017
rate=total cost / time
r=477/3=$159 per day
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 63+ )
Otras preguntas
Help on this please
What gifts were given to Perseus to fight against Medusa
The smallest particle of an element that still retains all the element's properties is a(n) _____.
what is the highest mountain in north amarica A mt.whitney B mt.shasta C mt.kilimanjaro D mt.McKinley
I need help finding the length please help
The length of a rectangle is 4 feet longer than twice the width of the same rectangle. if the perimiter of the rectangle is 68 feet, what are the dimensions of
read the quotation from "Ain't I a Woman?" That man over there says that women need to be helped into carriages, and lifted over ditches, and to have the best
The highest scores at a gymnast meet we’re 9.675, 9.25, 9.325, 9.5 , what is the difference between the highest and The lowest scores of the gymnast meet
A farmer owns about 960 acres of land. If his farm is square, what would be the length of each side in miles, to the nearest tenth of a mile
Alex goes cruising on his dirt bike. He rides 700m north, 300m east, 400 m north, 600m west, 1200m south, 300m east and finally 100m north What distance did he