TheAustinB
TheAustinB
02-04-2017
Mathematics
contestada
Can someone help with 23?
Respuesta :
Zachary101234
Zachary101234
02-04-2017
175$ will go to a school im pretty sure hope this helped!
Answer Link
Аноним
Аноним
02-04-2017
One set sells at $1.75
It's cost = $0.40
Profit from 1 set = $1.75 - $0.40 = $1.35
Goes to school = 20/100 * 1.35 = $0.27
If 500 sets are sold, amount going to school = $0.27 * 500 =
$135
Hope it helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 33+ )
Otras preguntas
Felicia believes that her cell phone is beginning to control her thoughts. She noticed this after she switched phone plans and thinks the problem began with the
What is the lowest layer of the OSI model at which LANs and WANs support the same protocols? Layer 2 Layer 3 Layer 4 Layer 5
A military treatment facility (MTF) is a health care facility operated by the military that provides inpatient and ambulatory care to eligible TRICARE beneficia
An island has a population of 10,000 birds and has 80% gray individuals and 20% black individuals. Generation after generation, this ratio and population size r
Find the volume. 12 8.54
Write as an equation:The sum of 4 and s is 25
Help me plz on this question
Sam can mow a lawn in 40 minutes. Melissa can mow the same lawn in 60 minutes. How long does it take for both Sam and Melissa to mow the lawn if they are workin
Acid rain is: dust, soot, and other finely divided solid and liquid particles. a condition associated with smog that causes eye irritation, irritation of the re
I need some sentence examples on how to use the "personal a" grammar rule in spanish. I just need to clarify on when and when not to use this grammar rule. Than