cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 83+ )
Otras preguntas
what is the opposite strand if one starnd of DNA is CAGFTTACG
What was the main goal of the Farmers’ Alliance? 8-hour work day higher quality planting cheaper land and supplies low income taxes regulated railroad rates
Is the sentence a simple or a compound sentence? Mrs. Cruz is away at a conference, but Mr. Edwards will lead the choral group in singing. a. compound sentence
Explain how to break apart the addends to find the sum 25+16
Which enlightened ruler am I? Though I was considered an absolute monarch, I always tried to do my best for the Prussian people. I allowed for freedom of the pr
Americans are less likely to support the death penalty (1 point) a. If they are white, rather than African American. b. After September 11, 2001. c. If they bel
0.34+0.1+0.25 use benchmarks to estimate
Which is the equation of the given line in slope-intercept form? A. y = 3x +2 B. y = 3x - 2 C. y = - 3x + 2 D. y = - 1/3x + 2
What are the reactants in fermentation?
An injury to the nervous system results in nervousness and hyperactivity. Which division of the nervous system was damaged by the injury? Central Sympathetic Se