demaria
demaria
02-03-2017
Mathematics
contestada
4 burgers for 4.60 how much is 1 burger?
Respuesta :
jamesbeargr
jamesbeargr
02-03-2017
You take 4.60 divided by 4, which equals 1.15.
$1.15 dollars per burger.
Answer Link
JoshEast
JoshEast
02-03-2017
If 4 burgers cost 4.60
then 1 burger would cost [tex] \frac{4.60}{4} [/tex] =
1.15
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
help PLZ i’m just trying to finish this without getting any wrong
6 What do you think of the people in the story? Make sentences from the chart. Use as many words as you like to complete your sentences. dop Huck brave Tom clev
What kinds of changes should you make when revising the draft of a poem?
A company should set prices that will allowto receive a fair profit.1) resellers2) producers3) consumers4) the elderly5) competitors
Describe the following features of Islam (Hijra, Jihad, Sharia, Caliph, Quran, Mosque)
Contractions of theproduces red blood cells.keep blood moving while theprotects the heart and
find a political cartoon that represents the monroe doctrine
Mary Katharine has a bag of 3 red apples, 5 yellow apples and 4 green apples. Mary takes a red apple out of the bag and does not replace it. What is the probabi
A hiker walks 9.4 miles at an angle of 60° south of west. Find the west and south components of the walk. Round your answers to the nearest tenth. Ax = miles
Microsoft 2016 graded project