aussie4
aussie4
01-02-2017
Mathematics
contestada
13 berries for $2.60 or 17 berries for 3.06?
Respuesta :
Rondizel231
Rondizel231
01-02-2017
17 berries is your answer hope this helps
Answer Link
Аноним
Аноним
01-02-2017
13 berries for $2.60 because they each cost 2¢
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 87+ )
Otras preguntas
A lounge chair manufacturing company's daily production costs, (y), is dependent on the number of lounge chairs (x) produced daily. Use the graph below to answe
how to write essay describe your personal and/or career goals after graduating from uiuc and how your selected first-choice major will help you achieve them.?
How do genes, chromosomes, and dna function in reproduction?
the length of a rectangle is 3 more than twice its width. the total area of the rectangle is 54 square units. what is the width and length of the rectangle? rep
What is the equation of the line that passes through (-3,-1) and has a slope of 3/5 Put your answer in slope-intercept form.
What is the function of the meiosis cell division?
write open question about social media
What year was Christopher Columbus born in?
A student wants to make a model to explain how a lunar eclipse happens. Which model shows the positions of Earth, the sun, and the moon during a lunar eclipse?
Fraction first example is 2 by 5 is 2 parts of 5 but the second one 1 by 3 =? Third 2 by 4 is =?