quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 65+ )
Otras preguntas
What is the sum of 2 1/9+(-2/9) +3 5/9
Why does the definition of rational number state that b, the denominator of the rational number a/b, cannot equal 0?
King Herod the Great established the Pax Romana. True False
Only Noice Produce Noice Pollution. Do You Agree? Give Reasons
Which characteristics best describe Aaron Douglass's painting, Song of the Towers?
which island produces the curling stones used in the olympics?
When 50% of a number is added to the number, the result is 135
What do waves trasmit? air soil water energy
2678 cm into feet. show working.
i need help wit dis thx