tatumm34
tatumm34
02-05-2016
Mathematics
contestada
14 ounces of olive oil for $3.59
Respuesta :
helpmepassplease
helpmepassplease
02-05-2016
25. 6 cents for each ounce
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 12+ )
Otras preguntas
List the kinds of evidence that indicate that a chemical reaction has occurred.
Rhett made mini waffle cones for a birthday party. each waffle cone was 3.5 inches high and had a radius of 0.8 inches. what is the volume of each Cone to the n
what did president hoover do to devise strategies for improving the econonmy?
Who wrote the novel The Grapes of Wrath, about the grim lives of Oklahomans fleeing the Dust Bowl during the Depression? a. John Steinbeck b. Grant Wood c. Rich
Electromagnetic waves differ in
The formula to convert celsius to fahrenheit is F=9/5c+32. convert 87° F to celsius .Round to the nearest degree
The issue with discovering a perfect solution to a problem is that ________. a. You will have unlimited time to find a solution b. You cannot predict all of the
In a republic, __________ represent territories and citizens in government. A. absolute monarchs B. dictators C. elected officials D. military leaders Please se
You walk forward at 1.5 m/s for 8 s. Your friend decides to walk faster and starts out at 2.0 m/s for the first 4 s. Then she slows down and walks forward at 1.
Bianca poured four cups of milk from a full half-gallon container. How many cups of milk were left in the container?