spencebrod1
spencebrod1
05-04-2019
Mathematics
contestada
If 12 pens cost 3.48 how much do 20 cost
Respuesta :
kosala1478
kosala1478
25-07-2019
Step-by-step explanation:
12/3.48= cost of 1 book
cost of 20 books = 12/3.48×20 =68.95
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 31+ )
Otras preguntas
Which is precisely defined using the undefined terms point and plane?
PLEASE HELP!!!!!! A team of explorers _______ the ocean floor. A. were studying B. are studying C. have been studying D. has been studying <-- (I know for ce
Think about what happened to Standard Oil. Write a paragraph in which you explain whether or not you agree with the actions taken by the government to interfer
what level of structural organization do voltage-gated sodium channels in muscle sarcolemma represent
For a boss who has to deliver negative performance reviews, focusing on attitudes and intentions will prevent employee defensiveness. be perceived as judgmental
Why is genetic engineering often a difficult process?
find the perimeter of a triangle with sides 2x - 3y, x2 + y and 2x + y units
What happens after the U.S. House of Representatives approves a bill?
Two grain-collecting machines can collect all the grain from a field 9 days faster than if the first one was doing it alone and 4 days faster than if the second
find the slope of the line through each pair of points (19,-16) ,(-7,-15)