monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 97+ )
Otras preguntas
Bhavik bought 3 liters of milk and 5 loaves of bread for a total of $11. A month later he bought 4 liters of milk and 4 loaves of bread at the same price for a
The art museum is 8 1/2 miles from Alison's house. Alison has ridden her bike 2/3 of the way there so far. How far how she gone? In fraction answer
Y=3/4x graph the line.
A water tank with 265 gallons of water has a leak. After 5 hours, the tank is completely empty. Select all the unit rates to describe this situation. Answer Cho
A right triangle has hypotenuse c=4 inches and leg b=3 inches. find the exact length of the missing side. a=??? inches
Write 6 even multiples of 3 in order from least to greatest starting with 126.
The units digit of a two digit number is 1 less than 3 times the tens digit. if the digits are reversed, the new number is 45 more than the original number. fin
what impact did slavery have on the economic growth of the aztec civilization
In the five forces model, the __________ that companies compete against one another for customers, the _________ the level of profits is likely to be for that i
what problems did industrial workers face in the 1920s give two examples